Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Naše aktivity

Stretnutie s predsedníčkou českého ILCO

V predvianočnom čase sme privítali medzi sebou v našom združení a v Klube podpory pacientov v NOU na Klenovej predsedníčku českého ILCO pani Marii Ředinovú, ktorá bola v Bratislave na pracovnej ceste. Sprevádzali ju dve naše dobrovoľníčky z bratislavského klubu ILCO na Slovensku Evka Benžová a Anka Pelikánová. Predsedníčku českého ILCO privítala oficiálne za OZ Europacolon Slovensko jej prezidentka, pani Jana Španková-Pifflová. Čítať viac »

Dátum: 19.12.2013

Hodnotenie činnosti Klubu podpory pacientov

V stredu 11. decembra 2013 sa stretli v predvianočnom čase dobrovoľníčky z OZ Europacolon Slovensko, aby sme spoločne tak trochu slávnostne, ale aj pracovne ukončili rok 2013. Hlavnou témou stretnutia bola činnosť Klubu podpory pacientov, kde sa stretávame s pacientmi a ich rodinnými príslušníkmi vždy v pondelok a v stredu od 9.00 do 12.00 hod.

Prišla medzi nás i prezidentka OZ Europacolon Slovensko, Janka Pifflová-Španková. Hneď v úvode nám všetkým poďakovala za náročnú prácu, ktorú na tomto našom vysunutom pracovisku v Národnom onkologickomústave na Klenovej ul. v Bratislave odvádzame. Spoločne sme si pripomenuli že sme práve osobne pora-dili už 350 temu pacien-tovi za rok a pol činnosti klubu... Čítať viac »

Dátum: 19.12.2013

Pacientsky seminár o.z. Europacolon Slovensko v Turčianskych Tepliciach

Dejiskom pacientského seminára a tréningu dvadsiatich členov OZ Europacolon Slovensko sa od 10. do 16. novembra 2013 stali v Turčianske Teplice. Prišli sem najmä dobrovoľníčky z Klubu podpory pacientov, pacienti, ale aj psychologičky a spolupracovníci tohto združenia.

Cieľ bol jasný – celoročné vysoké nasadenia členov OZ Europacolon v boji proti rakovine hrubého čreva a konečníka si vyžaduje aj regeneráciu síl, výmenu skúsenosti, ale tiež aj získavanie nových informácií o chorobe a jej dostupnosti, liečebných postupoch a o ďalších otázkach, ktoré sú pre pacientov nevyhnuté. A to všetko sa tu na seminári v lone prírody aj udialo. Čítať viac »

Dátum: 27.11.2013

RAKOVINA – NOVÉ TRENDY V LIEČBE A VÝŽIVE

Dňa 18. októbra 2013 sa konal v Bratislave odborný onkologický seminár pre pacientov, ktorého sa za OZ Europacolon Slovensko zúčastnili Jana Pifflová-Španková, Anna Chudíková a Anna Kvasnovská.

Zámerom seminára bolo zrozumiteľným spôsobom informovať pacientov a ich príbuzných o situácii v účinnosti a dostupnosti novej onkologickej liečby, o očakávaných nových liekoch a ich potenciálnej dostupnosti. Čítať viac »

Dátum: 25.10.2013

Päť minút s Patrikom Hermanom v nafukovacom čreve

Nákupné centrum na nábreží Dunaja v Bratislave sa stalo v nedeľu 22.9. 2013 miestom, kde prebiehalo veľké osvetové zdravotnícke podujatie 5 minút pre zdravie. Cieľom bolo upozorniť verejnosť a návštevníkov nákupného centra na skutočnosť, že aktivity prospešné pre zdravie často nezaberú viac ako 5 minút z celého dňa. V rámci neho tu zorganizovalo naše OZ Europacolon Slovensko v spolupráci so Spolkom medikov SZU, OC Eurovea a s Bratislavským samosprávnym krajom názornú edukačnú akciu – prechádzku nafukovacím hrubým črevom spojenú s informáciami o najrozšírenejšom onkologickom ochorení rakovine hrubého čreva a konečníka a o prevencii tohto ochorenia. Čítať viac »

Dátum: 29.09.2013

ČREVO búralo bariéry naprieč Slovenskom

Už ste sa niekedy prechádzali hrubým črevom? Jedinečnú možnosť – prejsť sa jeho nafukovacou maketou ponúkali členovia OZ Europacolon Slovensko počas svojej pojazdnej edukačnej „šnúry“ naprieč Slovenskom. Črevotour odštartovala 22. augusta 2013 na Východnom Slovensku a počas takmer dvoch mesiacov pod heslom Deň pre Vaše zdravie – Spolu proti rakovine hrubého čreva a konečníka, navštívili 20 miest našej krajiny. Cieľ bol vždy ten istý - pútavo priblížiť informácie ako sa vyhnúť jednému z najrozšírenejších onkologických ochorení rakovine hrubého čreva a konečníka a prekonať psychologické bariéry odrádzajúce od využívania jeho prevencie. Čítať viac »

Dátum: 29.09.2013

Zmena termínov a miest ČREVOTOUR

Združenie o.z. Europacolon Slovensko, ktoré bojuje proti rakovine hrubého čreva, oznamuje že mení aktuálne program celoslovenského osvetového turné zameraného na edukáciu verejnosti o včasnom záchyte a prevencii rakoviny hrubého čreva s názvom ČREVOTOUR - deň pre Vaše zdravie, s tradičným podtitulom Spolu proti rakovine hrubého čreva.

Obrovská maketa aj s edukačný tímom bude už túto sobotu 31.8.2013 pripravená ponúknuť návštevníkom prechádzku hrubým črevom na námestí pred OC EUROVEA v Bratislave, namiesto pôvodne plánovaného Nového Mesta nad Váhom. Čítať viac »

Dátum: 29.08.2013

ČREVOTOUR – deň pre Vaše zdravie

OZ Europacolon Slovensko, ktoré bojuje proti rakovine hrubého čreva, prináša slovenskej verejnosti ďalšiu zaujímavú aktivitu - veľký edukačný program, ktorý štartuje do regiónov a miest Slovenska, aby sme informovali bežných občanov o prevencii kolorektálneho karcinónu a o ďalších otázkach súvisiacich s týmto závažným onemocnením.

Dovoľte nám s radosťou oznámiť, že dňa 22.8. 2013 naše združenie o.z. Europacolon Slovensko, úspešne odštartovalo spomínané celoslovenské osvetové turné zamerané na edukáciu verejnosti o včasnom záchyte a prevencii rakoviny hrubého čreva. Čítať viac »

Dátum: 21.08.2013

Za Yvonnkou Menhartovou

Krátka správa v agentúre dňa 29. júla 2013 oznámila, že do novinárskeho neba odišla Yvonnka Menhartová – skvelá žurnalistka, priateľka, kamarátka, kolegynka, naša krvná skupina... Nedá sa uveriť, že ten ohromný plameň energie, vždy dobrej nálady, veselosti a láskavosti, už nežiari. Len veľmi ťažko hľadáme slová, ako vyjadriť našu účasť jej rodine a najbližším spolupracovníkom, ako uľahčiť túto obrovskú stratu. V predvečer rozlúčky s ňou, chceme vysloviť našu úprimnú sústrasť a hlboký smútok za stratou tejto vzácnej ženy – skvelej mamy, starej mamy, kolegynky a priateľky Yvonnky Menhartovej. A tiež zaspomínať na to, aká ušľachtilá Yvonnka bola. Málokto to vie, akou výnimočnou pomocníčkou bola v našej misii, v našom boji proti kolorektálnej rakovine, pre ktorú sme sa rozhodli, keď sme založili združenie Europacolon. Čítať viac »

Dátum: 08.08.2013

Europacolon Slovensko na konferencii v Barcelone

V katalánskej metropole sa pod názvom „Váš život – Vaša zodpovednosť“ v dňoch 5. a 6. júla 2013 uskutočnil už druhý ročník medzinárodnej pacientskej konferencie o kolorektálnom karcinóme ( Colorectal Cancer Patient Conference - CCPC 2013 ) pod záštitou paneurópskeho spoločenstva Europacolon a Global Colon cancer Alliance.


Čítať viac »
Dátum: 29.07.2013

Nafukovacie črevo na akcii Mesto zdravia

Naše OZ Europacolon Slovensko pokračovalo v svojej edukačnej aktivite ČREVOTOURe. Tentoraz sme zavítali do Žiliny a Nitry. V Žiline sa podujatie uskutočnilo dňa 17. mája 2013 na námestí Andreja Hlinku a v Nitre sa konalo 2. júna 2013 v mestskom parku na Sihoti a bolo spojené s Medzinárodným dňom detí. Obe mestá usporiadali tieto kultúrno-výchovné podujatia v rámci unikátneho projektu – Mesto zdravia. Okrem zábavy a príjemnej pohody, o ktorú sa starali známi umelci, sa hlavný dôraz v rámci akcie Mesto zdravia kladie na aktivity a prednášky venované zdraviu.

Viac informácií »
13.06.2013

Vyšlo nové číslo europaCOLONovín

Vážení priatelia, pacienti a priaznivci Občianskeho združenia Europacolon Slovensko. Dňa 21. marca 2013 vyšlo nové číslo europaCOLONovín, ktoré sú tematicky zamerané na familiárne podmienený kolorektálny karcinóm. Dočítate sa tu o možnosti otestovania sa na riziko hrubého čreva a konečníka, ďalej píšeme o prevencii u rizikových pacientov, prinášame článok o činnosti Klubu podpory pacientov, ktorý pôsobí na NOU v Bratislave už vyše roka a mnohé ďalšie zaujímavé informácie. Ak máte záujem o uvedené europaCOLONoviny, môžete si ich aj stiahnuť v elektronickej podobe. Stiahnite si EuropaCOLONoviny 2013/01

Dátum: 09.05.2013

ČREVOTOUR - prvá zážitková edukácia v roku 2013 v obci Priepasné

30.04.2013

Naše občianske združenie Europacolon Slovensko bolo pozvané dňa 27. apríla 2013 na Dni zdravia do obce Priepasné. Na tomto podujatí sme zabezpečili aj prednášku MUDr. Eleny Šuškovej, ktorá bola veľmi pútavá a obohatená praktickými skúsenosťami z ambulantnej praxe pani doktorky.

Pacienti z celej Európy si vymenia skúsenosti v Barcelone v dňoch 5. a 6. Júla 2013

Program CCPC 2013 sa zameria na nasledujúce kľúčové témy:

  • Súčasné a budúce pokroky v liečbe kolorektálneho karcinómu
  • Príklady dobrej praxe a prínos pre pacientov
  • Problémy s prístupom k najlepšej liečbe a starostlivosť o pacientov v členských štátoch EÚ: význam lobingu
  • Interaktívne sedenie
Dátum: 18.04.2013

Tlačová konferencia OZ Europacolon o prevencii proti familiárnemu KRCa

Občianske združenie Europacolon Slovensko zvolalo na 21. marca 2013 tlačovú konferenciu, ktorej hlavnou témou bolo spustenie kampane proti rakovine hrubého čreva a konečníka pod heslom: OTESTUJ SI SVOJE RIZIKO. Cieľom tejto kampane je vyzvať ľudí, v rodine ktorých sa už vyskytol kolorektálny karcinóm /KRCa/, aby neboli ľahostajní a venovali prevencii na toto ochorenie náležitú pozornosť, nakoľko je dokázané, že rakovina hrubého čreva a konečníka je vo viacerých prípadoch dedičná.

Dátum: 05.04.2013

Otestujte si vlastné riziko vzniku rakoviny hrubého čreva

Pri príležitosti Mesiaca osvety o kolorektálnom karcinóme pripravilo občianske združenie europacolon slovensko výnimočnú kampaň. Jej cieľom je vyhľadávanie rodinne podmienenej rakoviny hrubého čreva a konečníka, ktorá často postihuje ľudí mladších ako 50 rokov. Každý si bude môcť svoje vlastné riziko otestovať prostredníctvom web stránky www.europacolon.sk a okrem výsledku získa aj odborné odporúčanie, ako ďalej postupovať. Otestujte aj VY svoje riziko »»

Dátum: 20.03.2013

Spoločne na Radošincoch

01.03.2013

Hovorí sa, že nielen prácou je človek živý. To samozrejme platí aj pre dobrovoľníčky z OZ Europacolon Slovensko, ktoré sa okrem iného stretávajú každý pondelok a stredu v Národnom onkologickom ústave v Bratislave na Klenovej s pacientmi. Tieto poradenstvá bývajú niekedy pokojné, niekedy to býva trochu náročnejšie.

Zmena prevádzkových hodín v Klube podpory pacientov

Vážení pacienti a rodinní príslušníci, Klub podpory pacientov, ktorý prevádzkuje naše občianske združenie v Národnom onkologickom ústave, navštívili už desiatky pacientov a ich rodinných príslušníkov. Niektorí prídu len raz, iní sa k nám vracajú a sú radi, že tu môžu s našimi dobrovoľníkmi prebrať všetky otázky, ktoré ich trápia.

Dátum: 17.02.2013

Odborný pacientsky seminár OZ Europacolon Slovensko

19.12.2012

Ako zvládnuť onkologickú liečbu, ako radiť iným pacientom s kolorektálnym karcinómom (KRCa), načerpať pekné zážitky, nájsť porozumenie a silu v boji s ťažkým ochorením - to boli ciele prvého výročného stretnutia a odborného seminára pre pacientov s KRCa a dobrovoľníkov Klubu podpory pacientov OZ Europacolon Slovensko. Uskutočnil sa 8. a 9. decembra 2012 v hoteli Partizán...

Celoslovenský odborný pacientsky seminár na Táloch

08.12.2012

V dňoch 8. a 9. decembra 2012 sa konal v horskom hoteli na Táloch prvý celoslovenský odborný pacientsky seminár OZ Europacolon Slovensko. Stretli sa na ňom dobrovoľníci z tohto občianskeho združenia s lekármi z Národného onkologického ústavu v Bratislave, aby spoločne hovorili o odborných i menej odborných témach, ktoré sa dotýkajú ľudí žijúcimi s rakovinou hrubého čreva...

Bruselu sme odovzdali Bielu knihu o rakovine hrubého čreva

20.11.2012

Dňa 13. novembra 2012 sme na zasadnutí v Európskom parlamente v Bruseli zverejnili Bielu knihu kolorektálneho karcinómu – rámcový dokument pre zlepšenie výsledkov v oblasti hrubého čreva a konečníka v Európe. Dokument je výsledkom dlhoročných poznatkov 20 národných organizácií...

Edukácia detí : Zasadili sme základné informácie

01.11.2012

Deti sú naša budúcnosť. Ak si v nich niečo malé zasejeme, keď vyrastú, budeme žať bohatú úrodu. Možno v duchu tejto myšlienky sa uskutočnili v dňoch 30. a 31. októbra 2012 v Základnej škole Dunajská Lužná "Dni zdravia". Jednou z oblastí bola aj prevencia ochorenia na rakovinu s dôrazom...

Pod dohľadom odborníčky

24.10.2012

Koncom októbra 2012 sa stretli dobrovoľníčky z Klubu podpory pacientov Občianskeho združenia europacolon slovensko s klinickou psychologičkou Mgr. Monikou Dušovou . Cieľom tejto v poradí už 3-tej supervízie bolo hovoriť o poznatkoch a problémoch, s ktorými sa dobrovoľníčky - bývalé pacientky choré na rakovinu...

Vstúpte do Klubu podpory pacientov s rakovinou hrubého čreva

27.03.2012

Pacientom trpiacim na rakovinu hrubého čreva a konečníka ponúka pomocnú ruku nový Klub podpory a infomrovania pacientov, ktorý zriadilo naše Občianske združenie europacolon Slovensko v Národnom onkologickom ústave v Bratislave.

Pozvánka na tlačovú konferenciu

23.03.2012

Marec mesiac osvety o kolorektálnom karcinóme v znamení spolupatričnosti a podpory pacientov, Otvárame prvý Klub podpory a informovania onkologických pacientov na Slovensku

Stali sme sa členom Global Colon Cancer Alliance - dve vplyvné ORGANIZÁCIE zamerané na rakovinu hrubého čreva sa spojili

19.01.2012

Vznikla nová aliancia pre boj s touto zákernou chorobou na celosvetovej úrovni. Vznik Globálnej aliancie proti rakovine hrubého čreva (GCCA) oznámili na svetovom odbornom sympóziu ASCO – o rakovine zažívacieho ústrojenstva v San Franciscu, v Kalifornii. Novovytvorená aliancia spája dve popredné pacientske organizácie...

List ministrovi zdravotníctva, odoslaný 11.1.2012

11.01.2012

Vážený pán minister, v mene všetkých onkologických pacientov na Slovensku chceme vyjadriť veľké znepokojenie a zasielame Vám oficiálnu sťažnosť na nedostupnosť cielenej onkologickej liečby pre pacientov, pre ktorých je táto život zachraňujúca liečba indikovaná. Na problémy v dôsledku...

Chceme pomôcť onkologickým pacientom v Liptovskom Mikuláši. Ak máte informácie, prihláste sa!

13.12.2011

Nedostávate biologickú liečbu, inak nazývanú aj "cielená liečba", alebo liečba monoklonálnymi protilátkami? Ak viete viac o situácii, alebo poznáte niekoho, kto má podobné skúsenosti napíšte nám prosím na info@europacolon.sk , zavolajte nám na bezplatnú infolinku: 0800 800183, alebo na mobilné číslo: 0911 843 336. Neposkytovať liečbu onkologickým pacientom je nemorálne...

Pozvanie na edukáciu Europacolonu v MKC Gaštanová – Bratislava

29.09.2011

Združenie zdravotne postihnutých občanov, Miestne kultúrne centrum Gaštanová a Pacientske občianske združenie europacolon Slovensko si Vás dovoľujú srdečne pozvať na unikátne Osvetové podujatie zamerané na prevenciu rakoviny hrubého čreva . Radi Vás privítame vo štvrtok dňa 29. septembra 2011 o 13:30...

Pozvanie na osvetové podujatie Europacolonu v Jablonke

20.09.2011

Miestny úrad Jablonka, Jednota dôchodcov Jablonka a pacientske občianske združenie europacolon Slovensko si Vás dovoľujú srdečne pozvať na unikátne Osvetové podujatie zamerané na prevenciu rakoviny hrubého čreva. Radi Vás privítame v utorok dňa 20.septembra 2011 o 17:00 hod. v Kultúrnom dome v JABLONKE. Návštevní...

Finančná pomoc pre Europacolon na boj proti rakovine hrubého čreva

09.08.2011

Slovensko patrí medzi krajiny s najvyšším výskytom a úmrtnosťou na rakovinu hrubého čreva a konečníka. Ročne je u nás postihnutých týmto ochorením 3500 pacientov a 1700 z nich zomiera, pričom časť z nich zbytočne najmä preto, že k lekárovi prichádzajú neskoro. Na boj proti rakovine...

Prvá Európska konferencia pacientov s kolorektálnym karcinómom s účasťou Slovenska sa uskutoční 24. – 25. júna v Barcelone

22.06.2011

V rámci 13. Svetového kongresu ESMO o rakovine tráviaceho traktu sa v Barcelone dňa 24. a 25. júna 2011 uskutoční Prvá európska Konferencia pacientov s kolorektálnym karcinómom, ich rodinných príslušní kov a ošetrovateľov. Slovensko bude reprezentovať 5 členov Občianskeho združenia europacolon...

Ideme opäť medzi Vás na stredné Slovensko – pomôcť, poradiť a zabojovať proti rakovine hrubého čreva

30.03.2011

Rakovina hrubého čreva a konečníka úzko súvisí s trávením, a teda i stravovaním. Odborníci tvrdia, že spôsob výživy má na vzniku a rozvoji nádorového ochorenia podiel od 30 do 80 %, podľa lokalizácie, typu a charakteru nádoru. Napriek tomu, že tento druh rakoviny je druhým najväčším...

Volajte pacientsku bezplatnú infolinku 0800 500 131 – DOSTUPNOSŤ ONKOLOGICKEJ LIEČBY.

08.11.2010

Ak máte dostávať biologickú liečbu (monoklonálne protilátky) a nedostali ste ju, prípadne aké problémy ste zaznamenali pri Vašej onokologickej liečbe. Infolinka slúži nielen pre pacientov ale i pre lekárov a nemocnice.

OBROVSKÉ ČREVO OPÄŤ ZACHRAŇUJE ŽIVOTY V REGIÓNOCH JUŽNÉHO SLOVENSKA. Začala sa osvetová kampaň „Výživou proti rakovine“ - Dve zbrane proti rakovine sú viac než jedna!

15.10.2010

Vďaka finančnému daru spoločnosti BILLA, pripravili členovia a odborníci OZ Europacolon osvetové podujatie o dvoch zbraniach proti rakovine hrubého čreva - o včasnom záchyte rakoviny, ktorá je v tomto štádiu vyliečiteľná - a o výžive v rámci správnej životosprávy. Pod heslom „Výživou...

Pozvánka na tlačovú konferenciu Dve zbrane proti rakovine hrubého čreva a konečníka sú viac ako jedna

07.10.2010

Dovoľujeme si Vás srdečne pozvať v mene nášho pacientskeho občianskeho združenia OZ europacolon slovensko, ktoré bojuje proti rakovine hrubého čreva a konečníka na Tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční v pondelok 11. októbra o 11. hodine v hoteli Holiday Inn v Bratislave.

Spustili sme petíciu „Za zachovanie dostupnosti okologickej liečby“

17.09.2010

/TASR, 17. septembra 2010, krátené/ Pacientske organizácie spustili petíciu za zachovanie dostupnosti onkologickej liečby. Argumentujú tým, že ministerstvo zdravotníctva (MZ) aj napriek ich nesúhlasu a upozorneniam plánuje zmeniť spôsob financovania modernej onkologickej liečby, čo môže ohroziť jej dostupnosť pre pacientov....

Pozvanie na osvetovú prechádzku maketou obrieho čreva v Bratislavskom Poluse

01.09.2010

Vážení priatelia a spolupracovníci OZ europacolon dovoľujeme si Vás pozvať na prehliadku obrovskej makety hrubého čreva, v rámci osvetového podujatia Občianskeho združenia europacolon slovensko a Polus City Center, ktoré sa uskutoční v dňoch 3. - 5. septembra 2010 v rotunde Polus City Center , Vajnorská 100, Bratislava....

POMOC V PRAVÝ ČAS - s BILLOU zachraňujeme životy

03.08.2010

Každý rok u nás pribudne viac ako 3-tisíc nových ochorení na rakovinu hrubého čreva a konečníka. 1700 z nich je smrteľných. Europacolon Slovensko ponúkol ľuďom šancu. 80-tisíc Slovákov ju využilo. Aj vďaka pomoci spoločnosti BILLA posielame ľuďom priamo domov testy na skryté krvácanie v stolici...

Občianske združenie Europacolon nadviazalo spoluprácu so spoločnosťou BILLA

29.06.2010

Občianske združenie Europacolon, ktoré bojuje proti kolorektálnemu karcinómu - rakovine konečníka a hrubého čreva, zahájilo dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou BILLA. "Veľmi si ceníme pomoc a podporu spoločnosti Billa v našej snahe priniesť ľuďom nielen do povedomia, ale až do domácností prevenciu proti...

MZSR:Minister Raši otvoril názornú edukáciu OZ europacolon o prevencii kolorektálneho karcinómu

22.03.2010

Bratislava 22. marca (TASR) - Minister zdravotníctva Richard Raši dnes vo vstupných priestoroch ministerstva otvoril za prítomnosti predstaviteľov občianskeho združenia Europacolon názornú edukáciu o prevencii kolorektálneho karcinómu. "Združenie po úspešnej celoslovenskej kampani s nafukovacou maketou obrovského...

Informácia k požiadavkám občanov o zaslanie testovacej sady na skryté krvácanie do stolice

18.03.2010

Naše pacientske občianske združenie europacolon slovensko chce presvedčiť zodpovedné orgány aby uzákonili ponukový spôsob prevencie kolorektálnej rakoviny formou zasielania testov na skryté krvácanie do stolice ľuďom domov, ako to úspešne realizujú už viaceré krajiny EÚ. Preto sme v roku 2009 odštartovali...

Význam výživy v prevencii a v liečbe kolorektálného karcinómu

10.03.2010

Kolorektálny karcinóm /KRK/, ako odborne nazývame rakovinu hrubého čreva a konečníka je na vzostupe čo do frekvencie výskytu i úmrtnosti na celom svete i u nás a predstavuje v týchto parametroch 2-3 miesto. V minulosti to bolo takmer výlučne epidemiologické štúdie, ktoré poukazovali na vzťah výživy a rakoviny. V súčasnosti je dostatok sofistikovanejších epidemiologických...

Medzinárodná konferencia Building on experience: sharing skills and expertise vo Frankfurte

03.03.2010

Zástupcovia Europacolon Slovensko sa minulý týždeň zúčastnili na Svetovej pacientskej konferencii vo Frankfurte, kde mali možnosť načerpať mnoho nových podnetov a skúseností pre svoju prácu.
Radi by sme vyzdvihli významný prínos konferencie pre europacolon SK najmä v oblasti medzinárodnej orientácie a možnosti zapojenia sa do európskych inštitúcií a v stratégiách foundrisingu....

Vznik europacolon Slovensko

europacolon Slovensko je nezávislá, nezisková, paneurópska organizácia, ktorá združuje krajiny Európy v boji proti kolorektálnemu karcinómu a na Slovensku vznikla v máji 2007. Našim cieľom a poslaním je informovať o tejto zákernej diagnóze, naučiť širokú verejnosť rozpoznať prvé príznaky choroby a účinne s ňou bojovať. Podporujeme chorých a ich príbuzných a pomáhame...

Zriadenie bezplatnej infolinky a webového portálu www.europacolon.sk

Od 22.06. 2007 kontinuálne prevádzkujeme a financujeme bezplatnú infolinku europacolon slovensko "0800 800 183" pre verejnosť: linka pracuje v nepretržitej prevádzke, priamo zachraňujeme životy! telefonujúci sú v anonymite, ich číslo sa nezjavuje, sú ochotní hovoriť o intímnych veciach vybavujeme odborné vyšetrenie pre „tvrdohlavých“ pacientov, ktorí sa hanbia ísť k...

Launch úspešnej celoslovenskej mediálnej kampane (júl - september 2007)

Hlavné posolstvá mediálnej kampane odkazovali na skutočnosť, že Slovensko je v Európe na prvom mieste v úmrtnosti na rakovinu hrubého čreva a konečníka, počet úmrtí narastá, hoci ide o jedno z najlepšie liečiteľných nádorových ochorení! Východiskom a nádejou pre našich občanov je včasný záchyt a prevencia, o ktorej sme obšírne informovali v predmetnej kampani. Hlavné...

Direct mailing – priamy zásah na verejnosť

Cielená distribúcia edukačného letáku o prevencii a včasnom záchyte rakoviny hrubého čreva a konečníka, prostredníctvom najčítanejšieho týždenníka v SR – Plus 7 dní, ako podpora osvetovej kampane. Výsledky: nárast návštev u praktických lekárov s cieľom urobiť si preventívny test intenzívna písomná, telefonická a internetová odozva z regiónov SR, so žiadosťami...

Národný prieskum verejnej mienky o znalosti rakoviny hrubého čreva a konečníka

Naše občianske združenie spustilo v roku 2007 svoju činnosť a vtedy sa ukázalo, že informovanosť o probléme rakoviny hrubého čreva je v našej krajine na neuveriteľne nízkej úrovni. Fakt, že každoročne pribudne vyše 3 000 ďalších pacientov zväčša v pokročilom štádiu ochorenia aj z dôvodu nedostatku informácií, bol neznámy. A to aj napriek tomu, že u nás už päť...

europacolon TOUR Slovensko 2008

V spolupráci s komunikačnou agentúrou Accelerate, ktorá europacolonu poskytuje priestory pre jeho činnosť, sme pripravili rozsiahlu edukačnú celoslovenskú kampaň europacolonTOUR Slovensko 2008 formou "roadshow", s využitím poznatkov z nášho Národného prieskumu. Vďaka prieskumu sme vedeli, že chceme osloviť predovšetkým ľudí nad 50 rokov, osoby z rizikových skupín, ich rodinných...

Obrie črevo zachraňovalo životy v regiónoch SR

Kadiaľ "cestovala" edukačná Europacolon TOUR Slovensko 2001 o prevencii pred rakovinou hrubého čreva a konečníka: máj 2008 Bratislava, Aupark máj 2008 Trnava, OC MAX jún 2008 CENTRO Nitra jún 2008 Banská Bystrica, EUROPA Shopping Center jún 2008 Zvolen, HYPERNOVA jún 2008 Košice, OC OPTIMA Košice september 2008 Bratislava, POLUS City center september 2008 Žilina...

Tretia výročná Medzinárodná konferencia európskych pacientskych združení europacolon v Bratislave

Bratislavu vybrali za miesto tretieho celoeurópskeho stretnutia pacientskych organizácií proti rakovine hrubého čreva a konečníka najmä pre úspech slovenského europacolonu. Čestným hostiteľom 3rd europacolon affiliates meeting Bratislava – Slovakia (3. výročného stretnutia pobočiek pan-európskej organizácie...


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.
Zatvoriť X

Otestujte si svoje vlastné riziko ochorenia na kolorektálny karcinóm!

Otázka 1 Bol u vašich prvostupňových príbuzných (rodičia, súrodenci, deti) diagnostikovaný kolorektálny karcinóm vo veku staršom ako 50 rokov?

Otázka 2 Bol u vašich prvostupňových príbuzných (rodičia, súrodenci, deti) diagnostikovaný polyp (adenóm) v hrubom čreve pred štyridsiatkou?

Otázka 3 Bol u vašich prvostupňových príbuzných (rodičia, súrodenci, deti) diagnostikovaný kolorektálny karcinóm vo veku mladšom ako 50 rokov?

Otázka 4 Bol u vašich dvoch prvostupňových príbuzných (rodičia, súrodenci, deti) diagnostikovaný kolorektálny karcinóm?

Otázka 5 Vyskytli sa vo vašej rodine traja alebo viacerí príbuzní s karcinómom hrubého čreva a konečníka, žalúdka, maternice, vaječníkov, tenkého čreva, močovej panvičky alebo močovodov?
Meno a priezvisko:
E-mail:
Rok narodenia:
Pohlavie:
Kraj:
Súhlas so spracovaním osobných údajov V zmysle zákona 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení, súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov (meno, priezvisko, rok narodenia, pohlavie, kraj , e-mail) pre Občianske združenie Europacolon Slovensko, Cukrová 14, Bratislava, za účelom e-mailovej komunikácie a štatistických vyhodnotení vyplneného dotazníka. Súhlas udeľujem na dobu neurčitú. Súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať, a to zaslaním odvolenia na adresu Občianskeho združenia Europacolon Slovensko, Cukrová 14, 811 01 Bratislava alebo zaslaním e-mailu na: administrativa@europacolon.sk.
Podľa odporúčaní ( UEGF, IDCA/ESDO, IARC and GF Munich ,Joint CIG Workshop Barcelona, 24.10.2010 The Barcelona Declaration )preložil a upravil na Slovenské podmienky MUDr. Rudolf Hrčka CSc vedúci skupiny pri Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti zodpovednej za implementáciu skríningu kolorektálneho karcinómu na Slovensku.