Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

ČREVO búralo bariéry naprieč Slovenskom

Už ste sa niekedy prechádzali hrubým črevom? Jedinečnú možnosť – prejsť sa jeho nafukovacou maketou ponúkali členovia OZ Europacolon Slovensko počas svojej pojazdnej edukačnej „šnúry“ naprieč Slovenskom. Črevotour odštartovala 22. augusta 2013 na Východnom Slovensku a počas takmer dvoch mesiacov pod heslom Deň pre Vaše zdravie – Spolu proti rakovine hrubého čreva a konečníka, navštívili 20 miest našej krajiny. Cieľ bol vždy ten istý - pútavo priblížiť informácie ako sa vyhnúť jednému z najrozšírenejších onkologických ochorení rakovine hrubého čreva a konečníka a prekonať psychologické bariéry odrádzajúce od využívania jeho prevencie.

A záujem bol veľký. Každý chcel vedieť, ako to vlastne v tom čreve funguje, prečo niekedy tento náš orgán zlyháva a čo máme robiť, aby sme predchádzali rakovine hrubého čreva a konečníka - chorobe, ktorá má v neskorších štádiách až smrteľné následky.

Ale pozrime sa, čo preniesla ČREVOTOUR združenia Europacolon Slovensko z jednotlivých miest:

To je len zopár postrehov z Črevotour naprieč Slovenskom, ktoré zorganizovalo pacientske združenie OZ Europacolon Slovensko v spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, Bratislavským samosprávnym krajom, obchodným reťazcom Billa s.r.o., Eurolab Lambda, s.r.o., OC Eurovea a Bratislavskou Inchebou. Ďakujeme partnerom, že spoločne s nami bojujú proti rakovine hrubého čreva a konečníka a pomáhajú nám, aby sme mohli skoncovať so zbytočnými úmrtiami na túto zákernú chorobu.

29.09.2013

Fotogaléria


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.