Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Zmena termínov a miest ČREVOTOUR

Združenie o.z. Europacolon Slovensko, ktoré bojuje proti rakovine hrubého čreva, oznamuje že mení aktuálne program celoslovenského osvetového turné zameraného na edukáciu verejnosti o včasnom záchyte a prevencii rakoviny hrubého čreva s názvom ČREVOTOUR- deň pre Vaše zdravie, s tradičným podtitulom Spolu proti rakovine hrubého čreva. Obrovská maketa aj s edukačný tímom bude už túto sobotu 31.8.2013 pripravená ponúknuť návštevníkom prechádzku hrubým črevom na námestí pred OC EUROVEA v Bratislave, namiesto pôvodne plánovaného Nového Mesta nad Váhom. Ďalší program roadšou potom bude upravený takto:

V októbri ešte pribudnú podujatia v školách a zariadeniach pripravené v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

Na unikátnej prechádzke vnútrom nadrozmernej makety hrubého čreva, ktorou sa dá prejsť ako tunelom, vám členovia pacientskeho združenia o. z. Europacolon názorne ukážu, ako vyzerajú, prejavujú sa, a vznikajú rôzne diagnózy v tomto orgáne. Zároveň Vám v obrovskom čreve vysvetlia, ako predchádzať závažnému ochoreniu hrubého čreva - kolorektálnemu karcinómu, a ako ho včas odhaliť. Poskytnú vám aj odborné letáky, a rizikovým pacientom aj testy na okultné krvácanie do stolice, ktoré pomôže odhaliť rozvíjajúce sa ochorenie. Dozviete sa tiež, ako si overíte svoje riziko vzniku ochorenia na dedične podmienený karcinóm hrubého čreva, alebo ako sa môžete prihlásiť do Klubu podpory pacientov o.z. Europacolon. Urobte niečo pre seba, venujte deň svojmu zdraviu, a príďte za nami do čreva!

Ďakujeme partnerom, ktorí nám pomáhajú šíriť osvetu s cieľom skoncovať so zbytočnými úmrtiami na túto zákernú chorobu a poskytli nám finančnú i nefinančnú podporu na jeho uskutočnenie:

Spolu bojujeme proti rakovine hrubého čreva a konečníka

Kontakt: o.z. Europacolon Slovensko
Štatutár: Ing. Jana Pifflová Španková
Sídlo: Cukrová 14, Bratislava 811 01
Telefón kontakt: +421 911 843 336
Bezplatná infolinka: 0800 800 183
www.europacolon.sk

29.08.2013

© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.