Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Pozvanie na osvetovú prechádzku maketou obrieho čreva v Bratislavskom Poluse

01.09.2010

Vážení priatelia a spolupracovníci OZ europacolon dovoľujeme si Vás pozvať na prehliadku obrovskej makety hrubáho čreva, v rámci osvetového podujatia Občianskeho združenia europacolon slovensko a Polus City Center, ktoré sa uskutoční v dňoch 3. - 5. septembra 2010 v rotunde Polus City Center, Vajnorská 100, Bratislava.

Dovoľujeme si Vás upozorniť najmä na piatok 3.9.2010 kedy v čase od 14.00 do 18.00 na blízkom pódiu prebiehajú osvetové vstupy predstaviteľov OZ europacolon slovensko.

Osvetové podujatie, ktoré pripravilo občianske združenie europacolon slovensko, je zamerané na zvýšenie povedomia, prevenciu a skoré odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka. Jej súčasťou je expozícia unikátnej nadrozmernej makety hrubého čreva, ktorou sa dá prejsť ako tunelom a vidieť črevo z vnútra. Návštevníci tu spoznajú aj 7 rôznych črevných diagnóz - od menej závažných, až po kolorektálny karcinóm - rakovinu hrubého čreva a konečníka. Okrem toho dostanú aj komplexné informácie o včasnom záchyte tohoto ochorenia. Štatistiky hovoria, že ak sa zachytí včas, dá sa vyliečiť 90% postihnutých. Na Slovensku je ročne postihnutých týmto ochorením 3400 pacientov a 1700 z nich zomiera zbytočne namä preto, že k lekárovi prichádzajú neskoro.

O osobných poznatkoch a o možnostiach ako predchádzať tomuto závažnému ochoreniu porozprávajú predstavitelia OZ europacolon slovensko:

...a radi Vás poinformujú o tom, čo môžete aj Vy urobiť pre svoje zdravie.


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.