Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Nafukovacie črevo na akcii Mesto zdravia

Naše OZ Europacolon Slovensko pokračovalo v svojej edukačnej aktivite ČREVOTOURe. Tentoraz sme zavítali do Žiliny a Nitry. V Žiline sa podujatie uskutočnilo dňa 17. mája 2013 na námestí Andreja Hlinku a v Nitre sa konalo 2. júna 2013 v mestskom parku na Sihoti a bolo spojené s Medzinárodným dňom detí. Obe mestá usporiadali tieto kultúrno-výchovné podujatia v rámci unikátneho projektu – Mesto zdravia. Okrem zábavy a príjemnej pohody, o ktorú sa starali známi umelci, sa hlavný dôraz v rámci akcie Mesto zdravia kladie na aktivity a prednášky venované zdraviu.

V programoch preto nechýbali prednášky na zdravotné témy, poradenstvo, meranie tlaku, cholesterolu a tiež aj názorné ukážky, ktoré slúžia ľuďom na rozšírenie vedomostí o rôznych chorobách a prevencii. No a práve z tohto dôvodu sme zavítali s našim nafukovacím črevom medzi Žilinčanov a Nitrančanov.

Okrem prechádzky črevom, kde sa dozvedeli všetko o tom, aký je vlastne život v našom hrubom čreve, aké procesy tu prebiehajú, čo sú polypy, ako môže vzniknúť rakovina hrubého čreva a čo musíme robiť, aby sme preventívne čo najviac eliminovali rozšírenie tohto ochorenia, si vypočuli aj slová o tom, aký je život s týmto vážnym ochorením, čo všetko treba robiť, aby sme ochránili svoju rodinu pred rakovinou hrubého čreva a konečníka a aby sme aj my, ak už sme pacienti, žili čo najkvalitnejší život. Samozrejme, že ľudia dostali priestor aj na otázky, ktoré im neboli jasné v tejto náročnej problematike. A nebolo ich málo. Veď, kedy už majú takú jedinečnú možnosť, že nafukovacie črevo príde k ním, predstaví sa im a ešte aj poukáže na všetky riziká, ktoré v ňom môžu za istých okolností vzniknúť.

V oboch mestách sme mali s našim nafukovacím črevom úspech. A to je veľmi dôležité. Zase sme pomohli rozšíriť rady tých, ktorí sa o rakovine hrubého čreva a konečníka, ale najmä o prevencii dozvedeli čosi viac a nebudú k tejto chorobe už ľahostajní. A to je vždy náš cieľ.

Pripravila: Anna Chudíková

Foto: Lea Danková

Fotogaléria

Zverejené: 13.06.2013


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.