Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Za Yvonnkou Menhartovou

Krátka správa v agentúre dňa 29. júla 2013 oznámila, že do novinárskeho neba odišla Yvonnka Menhartová – skvelá žurnalistka, priateľka, kamarátka, kolegynka, naša krvná skupina... Nedá sa uveriť, že ten ohromný plameň energie, vždy dobrej nálady, veselosti a láskavosti, už nežiari. Len veľmi ťažko hľadáme slová, ako vyjadriť našu účasť jej rodine a najbližším spolupracovníkom, ako uľahčiť túto obrovskú stratu. V predvečer rozlúčky s ňou, chceme vysloviť našu úprimnú sústrasť a hlboký smútok za stratou tejto vzácnej ženy – skvelej mamy, starej mamy, kolegynky a priateľky Yvonnky Menhartovej. A tiež zaspomínať na to, aká ušľachtilá Yvonnka bola. Málokto to vie, akou výnimočnou pomocníčkou bola v našej misii, v našom boji proti kolorektálnej rakovine, pre ktorú sme sa rozhodli, keď sme založili združenie Europacolon.

Yvonnku sme nikdy nemuseli prosiť o uverejňovanie osvety o onkologickom ochorení v časopise, ktorého bola šéfredaktorkou. Urobila to vždy rada, ochotne, a my sme si najviac vážili, že nikdy neváhala do článku pripojiť aj informáciu, ktorej sa - neviem prečo - iní novinári báli, ale pre pacientov a ich blízkych však bola najcennejšia: a to webstránku, zdroj, či infolinku, kde nájdu okamžite pomoc. Jej veľké srdce cítilo, že najlepšia pomoc novinára je dať čitateľovi priame informácie a kontakty, ktoré pomôžu, najmä ak je v núdzi, alebo chorý. Najsmutnejší však pre nás bol deň, keď Yvonnka túto pomoc hľadala u nás – ale tento raz nie pre niekoho iného, ako to často robievala - ale sama pre seba.

Spomíname si na Yvonnku ako na skvelú kamarátku a novinárku. Tak, ako nikoho neodmietla, keď potreboval pomôcť so zdravím - veď ako zdravotnícka novinárka mala výborné kontakty - tak vždy rada pomohla kolegom so získaním informácie... V tomto bola pre nás vzorom. Dobré informácie ona vedela získať aj „spod zeme“... A kým mladí googlili na počítačoch, tak naša Yvonna sa len otočila od stola a hodila takú overenú informáciu, akú sme už pol dňa hľadali.

Obdivovala som Yvonku, ako mamu a starú mamu. Spomínam s akou láskou a pýchou vždy hovorila o dcérke a svojich krásnych vnučkách, ukazovala nám pyšná ich fotografie. Videli sme na nej, ako veľmi zdieľa ich starosti a radosti, a rada pomáha svoji najmilším.

Nikdy nezabudneme na Yvonnku Menhartovú – a jej ohromnú energiu, jej eleganciu, zrelú ženskú krásu, jej skvelé články, ale najmä veľké a dobré srdce, ktoré tak náhle a nepochopiteľne dotĺklo, a bude nám veľmi, veľmi chýbať.

Ďakujeme Ti Yvonnka, že sme mohli byť súčasťou Tvojho života.

Česť Tvojej pamiatke.

Jana Pifflová Španková
zdravotnícka publicistka
a prezidentka o.z. Europacolon Slovensko

08.08.2013

© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.