Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

ČREVOTOUR – deň pre Vaše zdravie

OZ Europacolon Slovensko, ktoré bojuje proti rakovine hrubého čreva, prináša slovenskej verejnosti ďalšiu zaujímavú aktivitu - veľký edukačný program, ktorý štartuje do regiónov a miest Slovenska, aby sme informovali bežných občanov o prevencii kolorektálneho karcinónu a o ďalších otázkach súvisiacich s týmto závažným onemocnením.

Dovoľte nám s radosťou oznámiť, že dňa 22.8. 2013 naše združenie o.z. Europacolon Slovensko, úspešne odštartovalo spomínané celoslovenské osvetové turné zamerané na edukáciu verejnosti o včasnom záchyte a prevencii rakoviny hrubého čreva. Podujatie uskutočňujeme pod názvom ČREVO TOUR - deň pre Vaše zdravie, s tradičným podtitulom Spolu proti rakovine hrubého čreva. Aj touto akciou chceme občanov neustále upozorňovať na skutočnosť, že rakovina hrubého čreva a konečníka je jedným z troch najčastejších onkologických ochorení u nás, no na druhej strane, kvalitná prevencia a včasný záchyt tejto choroby môže znamenať pre pacientov vstupenku do života v podobe vyliečenia sa.

Čo Črevotour vlastne verejnosti prináša? Na unikátnej prechádzke vnútrom nadrozmernej makety hrubého čreva, ktorou sa dá prejsť ako tunelom, vám členovia pacientskeho združenia o. z. Europacolon názorne ukážu, ako vyzerajú, prejavujú sa, a vznikajú rôzne diagnózy v tomto orgáne. Zároveň Vám v obrovskom čreve vysvetlia, ako predchádzať závažnému ochoreniu hrubého čreva - kolorektálnemu karcinómu a ako ho včas odhaliť. Poskytnú vám aj odborné letáky a rizikovým pacientom aj testy na okultné krvácanie do stolice, ktoré pomôžu odhaliť rozvíjajúce sa ochorenie. Dozviete sa tiež, ako si overíte svoje riziko vzniku ochorenia na dedične podmienený karcinóm hrubého čreva, alebo ako sa môžete prihlásiť do Klubu podpory pacientov o.z. Europacolon. Urobte niečo pre seba, venujte deň svojmu zdraviu, a príďte za nami do čreva!

Kde najbližšie nájdete ČREVO TOUR:

V októbri ešte pribudnú podujatia v školách a zariadeniach v Bratislavskom kraji, pripravené v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

Ďakujeme partnerom, ktorí nám pomáhajú šíriť osvetu s cieľom skoncovať so zbytočnými úmrtiami na túto zákernú chorobu a poskytli nám granty na jeho uskutočnenie.

Sú to:

Spolu bojujeme proti rakovine hrubého čreva a konečníka

Kontakt: o.z. Europacolon Slovensko
Štatutár: Ing. Jana Pifflová Španková
Sídlo: Cukrová 14, Bratislava 811 01
Telefón kontakt: +421 911 843 336
Bezplatná infolinka: 0800 800 183
www.europacolon.sk

21.08.2013

© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.