Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

POMOC V PRAVÝ ČAS - s BILLOU zachraňujeme životy

03.08.2010

Každý rok u nás pribudne viac ako 3-tisíc nových ochorení na rakovinu hrubého čreva a konečníka. 1700 z nich je smrteľných. Europacolon Slovensko ponúkol ľuďom šancu. 80-tisíc Slovákov ju využilo. Aj vďaka pomoci spoločnosti BILLA posielame ľuďom priamo domov testy na skryté krvácanie v stolici, ktoré dokážu rakovinu hrubého čreva a konečníka včas odhaliť a povedať jej – STOP!

Pomoc v pravý čas

Po vyhodnotení prvých 10-tisíc testov môžeme s plnou vážnosťou hovoriť o 128 zachránených ľudských životoch, zachránených rodinách. Toto číslo rastie. Ak ste si test nestihli objednať počas kampane, môžete oň požiadať svojho praktického lekára. Nečakajte, neváhajte, otestujte sa! Čas je priateľom rakoviny!

Nebuďme sebci!

Máte 50 rokov a viac? Otestujte sa! Ak nie kvôli sebe, tak kvôli svojej rodine, svojim blízkym a priateľom! Rakovina nie je len o trápení a bolesti pacientov, ale aj o bezmocnosti ich rodín a priateľov. Ak pacient svoju vojnu prehrá, jeho blízki bojujú s bolesťou ďalej. Človek je voči sebe ľahostajný. Je lenivý, hanbí sa, bojí sa. Nebuďme sebci! Myslime na tých okolo nás!

Ak milujete svojich rodičov...

Kým som nebol tak bolestne blízko konfrontovaný s touto chorobou, netušil som, že stačí tak málo. Tak málo a môj otec mohol žiť! Ak sa Vaši rodičia nechcú dať otestovať kvôli sebe, nech to urobia kvôli Vám – svojim deťom či vnúčatám! Ak nechcete stratiť svojich rodičov, konajte! Rakovina druhú šancu nedáva! Ani ja, ani môj otec sme ju už nedostali...


Patrik Herman, televízny moderátor a zakladateľ europacolon slovensko


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.