Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Ideme opäť medzi Vás na stredné Slovensko – pomôcť, poradiť a zabojovať proti rakovine hrubého čreva

30.03.2011

Rakovina hrubého čreva a konečníka úzko súvisí s trávením, a teda i stravovaním.  Odborníci tvrdia, že spôsob výživy má na vzniku a rozvoji nádorového ochorenia  podiel od 30 do 80 %, podľa lokalizácie, typu a charakteru nádoru. Napriek tomu, že tento druh rakoviny je druhým najväčším zabijakom, životospráve sa len veľmi málo venujú nielen občania, ale aj zodpovedné inštitúcie. Preto sa Europacolon a BILLA rozhodli pokračovať v overenej spolupráci! Črevotour opäť štartuje už 31. marca – európskeho mesiaca osvety o rakovine hrubého čreva. Obrovské črevo príde zachraňovať životy na stredné a severné Slovensko.

V TANDEME ZA ZDRAVÚ STRAVU

Občas pripomenúť, že strava a výživa má v prevencii rakoviny hrubého čreva a konečníka obrovský význam, pomôcť zorientovať sa v jej správnom, ale najmä v preventívne pôsobiacom zložení – to potrebuje hádam každý z nás. BILLA a Europocolon preto plánujú už čoskoro spustiť pilotný projekt označovania vhodných potravín a ich kombinácií, ktoré by nemali chýbať v každom správnom jedálničku. Tento spôsob sa osvedčil v mnohých západných krajinách. Spoločnosť BILLA bude prvým obchodným reťazcom na Slovensku, ktorý umožní nezávislým odborníkom a organizácií vstúpiť do svojej potravinovej ponuky a pomôcť ľuďom vedieť sa správne zorientovať a vybrať si to, čo v konečnom dôsledku môže výrazne ovplyvniť výskyt nielen tohto druhu rakoviny.   

IDEME ZA VAMI DO PREDAJNÍ, A POD ZÁŠTITOU SAMOSPRÁVY

Črevotour“, ako sme familiárne nazvali cestovanie našej nafukovacej makety hrubého čreva po obciach a mestách stredného a severného Slovenska, vstupuje teda do svojej ďalšej fázy. V najbližších dňoch sa vyberie na severné a stredné Slovensko, svoju púť začína vo štvrtok 31.marca 2011 v Banskej Bystrici. Prvé dve zastávky čreva sa uskutočňujú pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja pána Vladimíra Maňku, ktorý už roku 2009 stál pri jeho štarte ako poslanec EP. Tento rok príde  boj proti rakovine podporiť osobne a  zároveň podporí toto edukačné podujatie pre Banskobystrický samosprávny kraj v piatok 1.4.2011 o 16:00 hod. pri Bille v Novom Kališti. 

Vyškolení zdravotníci a odborné sestry pre výživu znovu poradia ľuďom, ako sa brániť proti jednej z najrozšírenejších foriem rakoviny u nás, ako sa správne stravovať, čo urobiť pre seba a svojich blízkych, aby nikdy nemuseli prekročiť brány onkologických ústavov.

Budeme radi, ak sa aspoň na chvíľu pristavíte! Nezabúdajte, že rakovina druhú šancu nedáva. Bez preháňania a s plnou vážnosťou - niekoľko minút s nami môže zachrániť život váš alebo vašich blízkych!

Teší sa na vás

Váš Patrik Herman
generálny sekretár Europacolon Slovensko

 

Nasleduje harmonogram miest  do ktorých zavíta Črevotour v mesiaci apríl:

IDEME OPÄŤ MEDZI VÁS

ČREVOTOUR STREDNÉ A SEVERNÉ SLOVENSKO 2011

(vždy od 14 do 19.hodiny)

Spolu dokážeme zázraky!


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.