Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Pod dohľadom odborníčky

24.10.2012

Koncom októbra 2012 sa stretli dobrovoľníčky z Klubu podpory pacientov Občianskeho združenia europacolon slovensko s klinickou psychologičkou Mgr.  Monikou Dušovou . Cieľom tejto v poradí už  3-tej supervízie  bolo hovoriť o poznatkoch a problémoch, s ktorými sa dobrovoľníčky - bývalé pacientky choré na rakovinu hrubého čreva a konečníka - stretávajú počas služieb v rámci Klubu v nemocnici na Klenovej ulici v Bratislave.  Od marca sem chodia ex-pacientky každý utorok a štvrtok, aby boli k dispozícií všetkým, ktorí sa chcú o živote s rakovinou  porozprávať, chcú sa na niečo opýtať, resp. niekedy sa len zo svojej novej životnej situácie vyrozprávať. Ide síce o laickú pomoc, no pacienti sú veľakrát radi, že získajú informácie od niekoho, kto si podobným osudom prešiel , a  teda dobre chápe nielen  obavy i potreby chorých, ale aj ich rodinných príslušníkov.  Okrem toho nás zaujíma aké sú najčastejšie problémy pacientov s kolorektálnym karcinómom , aby sme mohli naše záujmy chrániť organizovane  a vedeli o nich. Za pol roka činnosti klubu poradili naše dobrovoľníčky viac ako 140 pacientom.

Problémov a rôznych poznatkov z týchto stretnutí je veľa, niektoré  sú závažné, iné  menej. Všetky sú však veľmi cenné, a preto im venujú spolu s Mgr. Dušovou  náležitú pozornosť.  Tie vážnejšie sme aj na októbrovom stretnutí rozobrali zo všetkých pohľadov, navrhli  ďalšie možné postupy pri riešení a určili si cesty do budúcej práce.  Nové stretnutie si dobrovoľníčky navrhli v prvej polovici decembra. 

Pre tých, ktorí chcú  vstúpiť do radov  dobrovoľníkov pacientskeho združenia Europacolon Slovensko pripravujeme úvodné školenie, ktoré ich pripraví na túto prácu. Ak máte záujem prihláste sa na našom webe v menu „Pridaj sa k nám - Staň sa dobrovoľníkom“.


© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.