Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Oblečme si modrú v piatok 4.3.2016

Vážení dobrovoľníci, priatelia, novinári,

ZAJTRA - v piatok 4. marca si oblečieme modrú na podporu pacientov s kolorektálnym karcinómom! ( rakovinou hrubého čreva a konečníka). Dovoľujeme si Vás pri tejto príležitosti pozvať na otvorenie nového poradenského stánku pacientskeho združenia Europacolon o 12:00 hodine a spoločné fotografovanie pacientov, dobrovoľníkov, a onkológov oblečených v modrom-v obnovenom Klube podpory pacientov na pôde Národného onkologického ústavu na Klenovej 1, Bratislava, v Rádioterapeutickom pavilóne na 1. poschodí - pri schodisku vpravo. Pre kolegov z denníkov a online médií, prikladáme foto zakladateľov Europacolon Slovensko v modrom a prosíme o avízovanie podujatia.

Dobrovoľníci občianskeho združenia z radov ex-pacientov v ňom ponúkajú psychickú podporu a rady nielen pre pacientov, ale aj pre ich rodinných príslušníkov a blízkych, ktorí tu majú možnosť porozprávať sa, dostať správne informácie a pomoc, a to dvakrát týždenne - v pondelok a v stredu od 9.00 do 12.00 hod. Takéto centrum podpory pôsobí aj vo Východoslovenskom onkologickom ústave v Košiciach, každú stredu od 9.00 do 12.00 hod. Pacienti z celého Slovenska sa do Klubu pacientov združenia Europacolon môžu prihlásiť a poradiť sa aj prostredníctvom bezplatnej infolinky 0800 800 183 alebo internetovej stránky www.europacolon.sk.

Oblečte sa aj Vy do modrej a uverejnite na našej Facebookovej stránke Europacolon Slovensko Vaše foto a slová podpory! Naším spoločným cieľom je zvýšiť povedomie o tomto druhu rakoviny, podporiť ľudí bojujúcich s touto chorobou a propagovať spôsob prevencie pred týmto ochorením. Pre viac informácií navštívte www.europacolon.sk

Pripravila: Jana Pifflová Španková,
prezidentka o.z. Europacolon Slovensko
3.3.2016

© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.