Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Príďte na prechádzku do čreva

"Spolu proti rakovine hrubého čreva" - pod týmto názvom v sobotu 12.9. 2015 naše pacientske občianske združenie Europacolon Slovensko, spustí zážitkové osvetové turné ČREVO TOUR 2015 o najaktuálnejšej dostupnej prevencii karcinómu hrubého čreva, v ktorého výskyte máme žiaľ, dnes už celosvetový primát. Nakoľko vzhľadom na situáciu nie je dostatok informácií o ochorení, každoročne sa snažíme pútavou formou priniesť zážitkovú osvetu o prevencii širokým skupinám obyvateľstva.

 Príďte na prechádzku do čreva

Sme hrdí, že sa to podarilo aj teraz, a môžeme odštartovať ČREVO-Tour 2015 na Dňoch obce Dunajská Lužná 12.9.na futbalovom štadióne od 10:00 do 15:00 h. , v spolupráci s obcou Dunajská Lužná a s BSK. Vďaka dotácii Bratislavského samosprávneho kraja sme pripravili aj ďalšie podujatia netradičnej názornej edukácie, kde každý môže bezplatne absolvovať vychádzku do obrieho čreva s odborným výkladom. Na prechádzke črevom široká verejnosť uvidí, ako vyzerá hrubé črevo zvnútra v plnom zdraví, ale aj jeho rôzne ochorenia. No najmä, aké máme dostupné možnosti v rámci zdravotnej starostlivosti - v podstate bezplatne. Poskytneme Vám na domov aj odborný materiál o dvoch najhlavnejších zbraniach proti tomuto onkologickému strašiakovi.

Termíny a miesta najbližších podujatí:

Veríme, že mnohým pomôžeme upozorniť na riziko vzniku karcinómu, ktorý je v počiatočných štádiách bez príznakov. V minulom roku po našom turné so štátnou zdravotnou poisťovňou VšZP, zaznamenali nárast prevent.vyšetrení u všeobecných praktických lekárov o 36% ! -(zdroj www.vszp.sk).

Urobte niečo pre svoje zdravie, príďte aj Vy na prechádzku do čreva!

Pripravila: Jana Pifflová Španková,
prezidentka o.z. Europacolon Slovensko
9.9.2015

© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.