Nájdete nás aj na Facebooku
AktualityVenujte 2% z daníPrídeme k vám s maketou hrubého čreva

Kto môže dostať pozvánku?

Diagnóza rakoviny hrubého čreva a konečníka si nevyberá - ani vek, ani pohlavie, ani miesto bydliska. Dá sa však otestovať! Tak, ako sa to deje v rámci Národného skríningu rakoviny hrubého čreva.

Patrik Herman, zakladateľ Europacolon-u: "Veľmi si prajem, aby sa môj sen a sen mojich priateľov o skríningu, zachránených životoch a zastavení zbytočných úmrtí konečne premenil na skutočnosť. Aby strata môjho otca a ďalších ľudí, ktorých som ľúbil, boli tými poslednými a aby ani vaše rodiny nezažívali už žiadne chvíle bezmocnosti, ktorým môžeme zabrániť... "

V januári a februári 2019 budú všetky 3 zdravotné poisťovne posielať listy a preventívne testy vybraným poistencom. Spoločne pozvú 20 000 ľudí do národného skríningu rakoviny hrubého čreva a konečníka. Môžete byť medzi nimi? Áno, ak máte viac ako 50 rokov.

Pre váš život, zdravie, ale aj celkový výsledok skríningu je nesmierne dôležité, aby ste so vzorkou stolice prišli ku svojmu všeobecnému lekárovi, ktorý ju vyhodnotí a podľa výsledkov testu vykoná ďalšie kroky. Všetky výsledky tohto skríningu sa zbierajú v databáze pre vytvorenie budúceho celoplošného (populačného) skrínigu, ktorý môže zachrániť stovky životov.

2019-01-11


Kto môže dostať pozvánku?

© 2014-2019 Europacolon. Všetky práva vyhradené.